واشنگتن تایمز:
رسانه‌های آمریکا با بزرگنمایی و تهدیدی هولناک نشان دادن حضور ناوهای ایرانی در آب‌های آزاد، مدعی شده‌اند که با این کار ایران می‌تواند دست به یک حمله غافلگیرانه با بمب الکترومغناطیسی زده و به زندگی همه آمریکایی‌ها خاتمه دهد.
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۷:۰۰
کد خبر: ۶۸۸۱
به گزارش گرداب به نقل از مشرق، رسانه‌های آمریکا از جمله سایت این‌وسترز بیزنیز دیلی و واشنگتن تایمز در گزارش‌های اخیر خود به بررسی حضور ناوهای ایرانی در آب‌های آزاد و موشک‌های دوربرد ایران پرداخته و آن را تهدیدی مرگبار برای آمریکا و تمامی آنگلو ساکسون‌ها معرفی کردند.

رسانه‌های غربی که پس از هر نوع پیشرفت ملت ایران در هر زمینه‌ای دست به سیاه‌نمایی و بزرگ‌نمایی مسائل می زنند، این بار  مدعی شده‌اند که ایران با ورود ناوهای خود به آب‌های آزاد، قصد حمله به آمریکا را دارد.

این‌وسترز در گزارشی تحت عنوان "ایران قصد ایجاد جهانی بدون آمریکا را دارد" بیان داشته است که ایران با راه یافتن به این آب‌ها و به کمک موشک‌های دوربرد خود می‌تواند دست به یک با بمب الکترومغناطیس (EMP) بزند و به زندگی همه آمریکایی‌ها خاتمه دهد. همچنین این سایت اضافه می‌کند که ایران قصد نابودی نه تنها آمریکا بلکه همه شهروندان آنگلوساکسون را دارد.

این سایت دست به سناریوسازی زده و با یک سری اتهامات ایران را در سناریویی قرار می‌دهد که در آنجا نقشی جز حمله به آمریکا آن هم به وسیله یک بمب EMP ندارد که با توجه به وابستگی آمریکا به فناوری، با انفجار این بمب بر فراز آمریکا کلیه زیرساخت‌های آن کاملاً از کار افتاده و سبب ایجاد هرج و مرج و در نتیجه سقوط دولت آمریکا و مرگ و میر کلیه مردم آمریکا می‌شود!

هفته پیش واشنگتن تایمز نیز در گزارشی با مطرح کردن همین ادعاها و اتهامات اظهار کرده بود در حالی که آمریکا بر روی مشکلات داخلی و سه جنگی که در آن حضور دارد تمرکز کرده و نیز در حالی که جهان متوجه مشکلات اقتصاد جهانی است، ایران در حال پیشروی در سه جبهه خطرناک است: سلاح‌های هسته‌ای، موشک‌های مجهز و توان دریایی خود.

واشنگتن تایمز با بیان اتهامات همیشگی مدعی شد که به رغم تحریم‌های آمریکا و اروپا، ایران نه تنها دست از برنامه هسته‌ای خود نکشیده بلکه آن را گسترش نیز داده است.
 
در ادامه این روزنامه با متعصب خواندن رهبران ایران بیان می‌دارد که در اواسط ماه گذشته آنها اعلام کردند که نصب سانتریفیوژها سریعتر آغاز شده و میزان تولید اورانیوم غنی‌شده در تأسیسات هسته‌ای فردو 20 درصد افزایش خواهد داشت. واشنگتن تایمز می نویسد: بنا بر تخمین‌های زده‌شده ایران در عرض دو ماه برای ساخت یک بمب هسته‌ای به اندازه کافی اورانیوم غنی‌شده سنگین به دست خواهد آورد و در حال حاضر نیز برای ساخت سه بمب هسته‌ای دارای اورانیوم غنی‌شده سبک است.

این روزنامه در ادامه با اشاره به رزمایش‌های اخیر سپاه بیان می‌دارد: ایران همچنین سامانه انتقال موشک‌های خود را ارتقا داده است. اخیراً سپاه پاسداران ایران رزمایشی را برگزار کرده که در آن چند موشک بالستیک دوربرد از سیلوهای موشک پرتاب شدند. آنها همچنین موفق شدند تا دو موشک بالستیک دوربرد را آزمایش کنند که قادر به حمل کلاهک هسته‌ای هستند. برد این موشک‌ها 1200 مایل است که تمامی پایگاه‌های آمریکا در خاورمیانه و کلیه اسرائیل را پوشش می‌دهد و هم اکنون ایران از کره شمالی موشک‌هایی با برد 2000 مایل دریافت کرده است که اکثر مناطق اروپا را پوشش می‌دهد.

نکته قابل ذکر اینجاست که هم واشنگتن تایمز و هم این‌وسترز با اشاره به صحبت‌های "پیتر وینسنت پری"،‌ رئیس سازمان EMPact آمریکا و متخصص EMP به نقل از وی بیان می‌دارند: یک سناریوی وحشتناک این است که ایران به وسیله یک کشتی و با پرتاب موشکی که حاوی بمب EMP است به آمریکا حمله کند، چرا که این کار نیاز ایران برای تولید ICBM برای حمل کلاهک هسته‌ای به آمریکا را از بین برده و می‌تواند این حمله را به صورت مخفیانه انجام دهد و سبب شوک و حیرت آمریکا شود. از آنجا که حمله EMP مستلزم منفجر شدن یک سلاح هسته‌ای در ارتفاع بالایی از سطح دریا و در فضا است، لذا هیچ اثری از بمب باقی نمی‌گذارد تا بتواند مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد؛ یعنی هیچ اثر انگشتی برای شناسایی مهاجم باقی نمی‌گذارد. حتی در صورت زنده ماندن و بهبود ما در اثر حمله EMP هیچ وقت نخواهیم توانست بفهمیم چه کسی به ما حمله کرده است.»
 
 
برچسب اخبار:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲۰
محمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۷
آها انوقت پایگاه ها نظامی آمریکا تو بحرین و نیروهای ناتو توی عراق و افغانستان و پاکستان که این همه آدم میکشند هیچ تهدیدی برای جهان نیست !

چرا این آمریکایی ها انقدر از روش های بچه گونه مردم خودشون رو گول میزنند؟چرا؟

فکر کردید اگه این ها این 4تا شبکه رو نداشتند چه کار میکردند؟
پاسخ ها
مهدی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۹
آدم از این می سوزه که هیچی نیستن ولی ادعاشون دنیا رو برداشته، اینم از تاثیرات فیلم های هالییودیه.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۷
این دیگر واقعاً قدرت موشک و بمب نیست «و قذف فی قلوبهم الرعب فریقاً تقتلون و تأسرون فریقاً». حقیقتاً این ها در جفنگ بافی ابرقدرتی هستند!
انسان
|
NETHERLANDS
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۱
بیاید واقع بین باشیم.
اگر جنگی بین ایران و امریکا صورت بگیره فقظ این دو کشور درگیر جنگ نمیشن.کشورهای متحد ایران مثل سوریه و گروه حزب الله و ... به کمک ایران میان.کشورهای متحد امریکا مثل فرانسه انگلیس آلمان و ... هم به کمکش میان.باید پذیرفت که در نهایت از نظر تکنولوژی نظامی اونها از ما پیشرفته ترن و اگر جنگی صورت بگیره این ساخت و سازهایی هم که در طول این 33 سال شده از بین میره و برمیگردیم به خانه اول.ایران هم تجهیزات نظامی داره اما به قدرت کشوری مثل امریکا نیست.من طرفدار امریکا نیستم.کاش مسئولین ایران دست از ایدئولوژی جنگ و نابودی اسرائیل بردارن و با دیپلماسی در بلند مدت اسرائیل رو محکوم کنن.همین شعار نابودی اسرائیل که ملت ایران میدن باعث فروش هر چه بیشتر سلاح های امریکا جهت تامین امنیت اسرائیل میشه.
پاسخ ها
محمد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۴
واقع بینی یعنی اینکه جلوی دشمن کم نیاریم. ما به انجام وطیفه بپردازیم، خدا هم کمک میکند وترس را در دل آنان میافکند.انشاءالله.
رقص شیطان
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۲:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۴
عزیزم شما مثل اینکه فراموش کردی در واقعه طبس همه نیروهای ما خواب بودن اونیکه به داد ما رسید یکی دیگه بود ...
در ضمن ایران کشوریه که هیچ موقع به خودش اجازه حمله به کشور دیگه رو نمیده چون دین ما اینو گفته ولی در صورت تعرض به خاک ایران یقیناً اونی که شکست می خوره ایران نیست.
الان که 10 سال از حضور آمریکا در عراق یا جاهای دیگه مثل افغانستان و ... میگذره اونم با در نظر داشتن توان کم نظامی این کشورها مگه تونسته به اهدافش برسه؟؟؟؟؟؟؟ حالا ایران با این همه توان نظامی و نیروهای جان بر کف که کلاً متفاوته ، یه چشمه کوچیک از توان نظامی ایران به گفته خود غربی ها شکست اسرائیل در جنگ 33 روزه بود .
ان شا الله خداوند به تمام جوانان ایران بصیرت ایمان خود باوری و توکل رو ارزانی بداره .
اللهم عجل لولیک الفرج
یا علی مدد
جیسون بوورن
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۴
نه دوست عزیز . اسم چندتا از مهمترین متحدهای ایران رو فراموش کردی حالا من بهت میگم: کره شمالی چین روسیه . بله روسیه ، فقط اتحاد روسها با ما کافیه تا بتونیم توی یه جنگ فرسایشی دماغ امریکا رو بخاک بمالیم ، موشکها و سوخوفهایی که کلاه پشمالوها در اختیار ما قرار میدن میتونه کفاف یک جنگ تمام عیار رو بده . ضمنا روسها اصلا خوششون نمیاد که تو ایران دولتی روی کار بیاد که سیاستشون همجهت با امریکاییها باشه . بله ما میتونیم با موشکهایی که روسها بهمون میدن آواکسهای امریکایی را تو چند کیلومتری هوا نوازش بدیم.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۴
این رسانه ها غربی عجب شیاطینی هستند!!!

با نظر کاربر "رقص شیطان" کاملا موافق هستم.
بنده خدا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۴
یاد قبل از حمله نظامی آمریکا به عراق افتادم. میگفتند عراق سلاح بیولوژیک و ..... داره.
خودت بقیه اش را تجسم کن.
محسن هدایت مهر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۴
بسم الله الرحمان الرحیم
سلام علیکم و رحمت الله و برکاته
احتراماعرض کنم قبلا در جنگ جهانی سوم که ایران با استکبارجهانی بوسیله عراق داشت ،حضرات ملعون غربی هرچه داشتند روکردند.نکا را فرانسویها بمب باران میکردند و هجده کشورنیروی نظامیشان توسط دلاوران و سرسپردگان به روح الله علیه السلام به اسارت گرفته شدند.از نامبارک گرفته با قوات العروبه و یرموک تا لشگر سودانی و اردنی و حوزه خلیج و صرب و چک نیک و کروات و بوسنیایی و فرانسوی و....الی ماشاءالله.کتاب خاطرات کنت دومارانش وزیر وقت اطلاعات فرانسه را بخوانید که در خط مقدم جنگ تحمیلی ده ساله با ایران چگونه معترف میشود که جلوی بسیجی ها اعم از سپاهی و ارتشی و قوای مردمی بسیج کم آورده و برای خاموش کردن صدای شکست وحشتناک هجده کشور در عملیات آزادسازی خرمشهر به اسرائیل گفتند تا به لبنان حمله کند تا صدای پیروزی جهانی ما شنیده نشود...نوزده هزار اسیر از هجده کشور فقط در عملیات آزادسازی خرمشهر.موتور آنها را باز هم پائین خواهیم آورد...اگر به ما نزنند،مطمئن باشید برای آزادسازی جهانی مستضعفین موظفیم ما به آنها بزنیم...هرچه زودتر انشاءالله.
به امید خواندن نماز در پشت سر مسیحایی که شیعه در پشت سر حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف فرود خواهد آمد و به امید سربازی موفق در رکاب ولایت مطلقه فقیه وصاحب کنونی این منصب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای علیه السلام

یا سید علی حسینی خامنه ای علیه السلام مددنا
سهیل حیدری
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۶
چیزی برای ایران مفیده و باعث پیشرفت میشه فقط صلح وآرامشه ممکن خیلی حرفا اکنون زده بشه ولی من تعجب میکنم چرا با وجود حرف های مختلف در زمینه پیشرفت نظامی ایران چرا ایران از لحاظ صنعتی یا اقتصادی پیشرفت نمی کنه یعنی هیچ نسبتی باهم ندارند اگه واقع بین باشیم کشورهای روسیه وچین و... تا سودی ازما نبرند هیج قدمی برای ما بر نمی دارند همان طور که در طول تاریخ ثابت شده
عقب مانده سیاسی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۰/۱۰/۰۷
بمب الکترومغناطیس (EMP!!!!!!!!!!!!!!
این ورژن جدیدی از سریال دنباله دار ایران هراسی ست .
من ترسم از اینه تکرار این خزعبلات باعث بشود خود گویندگان ان نیز باور کنند چنین چیزی هست.
ولی خارج از مزاح ایده خوبیست ارزش سرمایه گذاری دارد. پس مسولین نظامی بسم الله
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۹
EMP رو دارم
ایرج
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۶
عزیزم یک نسخه اش برام بفرست تا تکمیلش کنم. و آمریکا را بزنم.
pesare_khorshid
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۶
برام جالبه
چقدر اینجا صحبتها شبیه لات های سر کوچه است
واقعا انسانیت ما ایرانی ها
فرهنگ ناب مان را چه شده است
چه بر سر ما آمده است
که اینچنین است صحبتهای جوانان ایران زمین
اره ما واقعا همه رو زدیم
پس کی میریم جام جهانی؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۲
شما احتمالا پسر پهلوی ملعون بی غیرت نیستی؟
pesare_khorshid
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۶
خیلی برام شرافت ایرانی خودم متاسفم
صد افسوس
که دلمان به میگ و سوخوی هم پیمانان کثیف خوش است
و با چاقوی بی دسته آنان ، همانند یه لات ، دنیا یا بخشی از ان را به سخره گرفته ایم
کجاست انسانی که برای مردم ایران زمین دعای خیر میکرد و پرچم دار شرافت و آزادگی و صلح دوستی و اقتدار بود ( کوروش کبیر) و ببنید ما به کجا رسیده ایم.
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۲
بله! شما پسر پهلوی ملعون بی غیرت هستی.
امید یاران
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۰/۱۱/۱۶
اولا دوستان قضیه رو به این سادگی در نظر نگیرن _سیاستهای غرب و شرق روی یک اصل میچرخه منفعت اقتصادی و.._بزرگترین تجارتهای جهان بترتیب _نفت و انرِژی_اسلحه_و نهایتا مواد مخدر هستش _بنظر من تمامی سیاستهای غربی روی موارد فوق میچرخه _هرچه ایران بنظر خطرناکتر باشد غربیها بهتر میتوانند اسلحه به کشورهای اطراف ما بفروشند.مطلب بعدی هر کشور نفت خیزی یا با جنگ و یا با ... هدف غرب میباشد وفقط قصد اون سود آوری هستش _بنظر من نمیشه گفت که آمریکا در جنگ عراق و افغانستان بازنده بوده -عراق براش نفت و کنترل داشت و افغانستان مواد مخدر و...ببینید نباید به ظاهر مسائل فقط توجه کرد .جنگ آمریکا با ایران فقط یه سیاست ایران هراسی برای فروش اسلحه و تبعیت کشورهای نفت خیز منطقه از آمریکا که حمایت بشوند در برابر ایران به این طریق غرب نفتشونو میخره اسلحه و.. بهشون میده ومیگه از ایران بترسید که ...بعدم ایران یک جنجال هم هست که بتونه گه گاهی مردم خودشو مدیریت بکنه و خیلی مطالب دیگه ...
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۲
باشه
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد